Néptánc

Az alapfokú művészetoktatás követelményei, és a tantervi programja lehetőséget nyújt a tanulók ügyességének, ritmusérzékének, hallásának, tér-és formaérzékének fejlesztésére, gazdagítására. A táncművészet fejleszti a gyerekek és fiatalok mozgáskultúráját, testi-lelki állóképességét, kapcsolatteremtő képességét. Egészséges, jó tartású, jó mozgású tanulókat, a táncművészetet értő közönséget, táncot szerető fiatalokat nevel. Hozzájárul, hogy a tanulók személyisége nyitottá váljon a közösségi alkotó tevékenység és a művészetek iránt. Kibontakoztatja a tanulók kreativitását, improvizációs képességét, készségét.

Népi játékokon keresztül, oldott hangulatban ismerhetik meg egymást, s önmagukat. A ritmikai fejlesztő játékok, egyensúlyfejlesztő gyakorlatok, tér- és koordinációs tréning mind fejlesztik mozgásukat, s közvetve segítséget nyújtanak a tanuláshoz is. Az órán a táncos gyerekek megtanulnak jobban és tovább figyelni, jobb állóképességgel rendelkeznek, megtapasztalják a mozgás örömét. talpraesettebbek, összeszedettebbek lesznek. A tánccsoportba tartozás, egy közösséghez való tartozást, egy jó hangulatú és hasznos, fejlesztő időtöltést jelent. A fellépések, a szereplések, egyfajta magabiztosságot adnak a gyerekek mindennapjaiban, és az iskolai életükben is. A kapcsolatteremtés könnyebbé válhat, a társaikkal, és másokkal.

A táncművészeti oktatás célja, hogy felkészítse és irányítsa a tehetséges tanulókat a szakirányú továbbtanulásra, a táncművészeti pályára, illetve az amatőr táncéletbe való bekapcsolódásra.

A képzés ideje: 12 év (2 év előképző évfolyam, 6 év alapfokú évfolyam, 4 év továbbképző évfolyam). Az egész éves munkát a művészeti iskolai bizonyítványban igazolt szöveges értékeléssel, magasabb évfolyamokon érdemjeggyel értékeljük.